Kıyamet Savaşı  Melhame-i Kübra
Fatih Dadaşoğlu

Kıyamet Savaşı Melhame-i Kübra

Reklam

Suriye topraklarında  çok uzun zamandan beri devam eden iç savaş artık global boyutlara ulaştı ve korkunç bir hal almaya başladı. Devletler daha doğrusu kan emici sülükler Suriye topraklarına yerleşmeye devam ediyor.

ABD, Suriye rejiminin ve Rusya’nın yaptığı katliamlara sessiz kalırken, Türkiye’nin bütünlüğünü ve sınırlarını  tehdit eden PYD, YPG  gibi PKK uzantılarını da desteklemekte. Ateş çemberine dönen Suriye topraklarındaki savaşa Çin’de katılacağını bildirdi.

Tüm bu olaylar karşısında akıllara Peygamber Efendimiz’in hadislerde yer verdiği Kıyamet Savaşı geliyor. Diğer adıyla Melhame–i Kübra ya da Hristiyan inancına göre Armegedon Savaşı. Melhame-i Kübra’nın kelime anlamı ”büyük kıyım, çok büyük, çok kanlı”dır. Rivayetlere göre Hazreti Mehdi’nin ilk zuhur edeceği vakitlerde olacaktır.

Hazreti Mehdi’nin zuhurundan hemen sonra Amik Ovası’nda meydana gelecektir. Kıyamet Savaşı, ahir zaman savaşlarının ilki ve en büyüğü olacak, çok kanlı geçecek olan bir savaştır. Suriye’de devam eden savaşların daha da büyümesi ve günahların çok hızlı bir şekilde artmasıyla, alametler tek tek gerçekleşmekte. Dünya bu savaşa hazırlanıyor, peki biz hazır mıyız?

Amik Ovası Nerede
Amik Ovası’nda meydana gelecek olan bu savaş hakkında Peygamber Efendimiz’in hadislerinde şöyle geçmektedir:

”Amik Ovası’nda büyük bir savaş olacak. Sarı ırk ile (Ruslardan bahsedildiği tahmin edilmektedir.) çok büyük bir savaş meydana gelecek. Savaşa katılanların üçte biri kaçacak, üçte  biri şehit olacak, üçte biri de Allah’ın izni ve yardımıyla zafer kazanacak.

İlk başta bir ateşkes sağlanacak. Bu anlaşma bir kadının hamilelik süresine (9 ay) kadar devam edecek, daha sonra anlaşma bozulacak ve Kıyamet Savaşı başlıyacak. Çok insan hayatını kaybedecek. Kıyamete kadar bir daha böyle büyük savaş olmayacak.  Zafer yine İslam’in, Allah’ın olacak.

Melhame-i Kübra (Kıyamet Savaşı) Yahudi inancında da geçmektedir. Yahudiler bu savaşın Megido Dağı’nda  (har-megido) olacağına inanırlar. Ve kıyametinde burada kopacağına inanırlar. Bu yer Akdeniz’den 15 mil içeride, Tel Aviv’den 55 mil kuzeydedir. Ayrıca bu savaşı nükleer savaş şeklinde yorumlayanlar da var.

İslam kaynaklarına, hadislere ve alimlerin görüşlerine göre 70.000 Yahudi Deccal’e tabi olacaktır. Hazreti İsa Dünya’ya tekrar geldiğinde, Hazreti Mehdi ile bir olup Deccal’e karşı savaşıp ve onu öldürecekler.

Bu savaşın meydana geleceği yer Amik Ovası’dır. Burada atlar  diz kapaklarına kadar kana gömülecektir. Amik Ovası Torosların eteklerinde, Türkiye topraklarında yer almaktadır. (Hatay)/Alıntı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 yılı mübarek gün ve geceler...
Üç aylar ne zaman başlıyor? 2021 yılı mübarek gün ve geceler...
İslam ve Adalet
İslam ve Adalet