Çin, Uygurlara zulm etti, Korona Virüsü ortaya çıktı!

Korona Virüsü karşısında dünya panikle beklerken, dikkat çeken bir yorum merkezi Ümmet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Hakim el-Mutayri’den geldi.

Çin, Uygurlara zulm etti, Korona Virüsü ortaya çıktı!
Çin, Uygurlara zulm etti, Korona Virüsü ortaya çıktı! admin
Reklam

Yarasadan domuz ve envai çeşit böceğe kadar İslam dininde haram sayılan yüzlerce yemek çeşidinin yenildiği Çin’de ortaya çıkan Korona Virüsü karşısında dünya panikle beklerken, dikkat çeken bir yorum merkezi Ümmet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Hakim el-Mutayri’den geldi. Kuveytli siyasetçi Mutayri, partinin BAE şubesinin yaptığı paylaşımı alıntılayarak “Çin Cumhurbaşkanı azarak ‘Bizden daha güçlüsü var mı?’ deyip zayıf Uygurlara zulmettiğinde dünya onları görmezden geldi. Bu twiti 3 ay önce düşünmüştüm, onların cezası Korona Virüsü oldu” ifadelerini kullandı.

Uygur Türklerini domuz eti yemeye zorluyorlar
Komünist Mao kalıntısı Çin’de domuz etinden yarasa, böcek ve köpek etine kadar Allah’ın haram saydığı çok sayıda yiyecek yenilirken ülkenin batısındaki Doğu Türkistan bölgesindeki Müslüman Türkler, İslami bir hayat sürmenin mücadelesini veriyor. Türklere her türlü işkenceyi uygulayan zalim Çin yönetimi, Türk ailelerin evine gönderdiği Çinli memurlar eliyle bu aileleri dinsizleştirmeye çalışıyor. Ayrıca bu evlerde domuz eti pişirilmesi emredilip oruç tutmaları yasaklanıyor.

Çin Uygurlara zulm etti Korona Virüsü ortaya çıktı!
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Anadolu'nun İslamlaşmasında Etkili Olan Alimler ve Sufiler
Anadolu'nun İslamlaşmasında Etkili Olan Alimler ve Sufiler
Ümmü Varaka Radıyallahu Anha
Ümmü Varaka Radıyallahu Anha